Безпека життєдіяльності. Лекція № 3. Природні загрози та характер їх проявів і дії на людей, тварин, рослин, об’єкти економіки

Безпека життєдіяльності. Навчальна програма. Посібник. Лекції. Контрольні роботи. Практичні заняття
• Переводчик онлайн http://pereklad.online.ua/russko-ukrainskiy/
ЛЕКЦІЇ
Безпека життєдіяльності. Лекція № 1+№ 2

ТЕМА 3: Природні загрози, характер їх проявів та дії на людей, тварин, рослин, об’єкти економіки. БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ. ЛЕКЦИЯ № 3:
Текст лекції №3

Безпека життєдіяльності. Лекція № 4
Безпека життєдіяльності. Лекція № 5
Безпека життєдіяльності. Лекція № 6
Безпека життєдіяльності. Лекція № 7
Безпека життєдіяльності. Лекція № 8

Практичні роботи з «Безпеки життєдіяльності»
ЛІТЕРАТУРА
Д. В. Зеркалов. Навчальний посібник «Безпека життєдіяльності»

ЗМІСТ ТЕМИ
Характеристика небезпечних геологічних процесів і явищ: землетрус, карст, осідання ґрунтів над гірничими виробка-ми, зсув, обвал, ерозія ґрунту. Вражаючі фактори, що ними формуються, характер їх проявів та дії на людей, тварин, рослин, об’єкти економіки та навколишнє середовище.
Негативний вплив на життєдіяльність людей та функціонування об’єктів економіки в умовах проявів вражаючих факторів небезпеч-них метеорологічних явищ: сильного вітру, урагану, смерчу, шквалу, зливи, сильної спеки, морозу, снігопаду, граду, ожеледі.
Небезпечні гідрологічні процеси і явища: підтоплення, затоплення повеневими або паводковими водами, талими водами та в поєднанні з підняттям ґрунтових вод, підтоплення внаслідок затору льоду, вітрові нагони. Вражаючі фактори, що ними формуються, характер їх проявів та наслідки.
Пожежі у природних екосистемах (ландшафтна, лісова, степова, торф’яна пожежа). Вражаючи фактори природних пожеж, характер їхніх проявів та наслідки.
Біологічні небезпеки. Вражаючі фактори біологічної дії. Характеристика небезпечних патогенних мікроорганізмів: найпростіші, гриби, віруси, рикетсії, бактерії. Пандемії, епідемії, масові отруєння людей. Загальна характеристика особливо небезпечних хвороб (холера, сибірка, чума та ін.). Інфекційні захворювання тварин і рослин.

ПРОФЕСІЙНА СКЛАДОВА
Регіональний комплекс природних загроз. Методи виявлення їх вражаючих факторів, номенклатура та одиниці виміру. Комплекс заходів з запобігання природних НС та організації дій щодо усунення їхніх негативних наслідків.